Kas tai...?

Kauno iššūkis - tai edukacinė programa įgalinanti jaunimą tapti aktyviais dalyviais Kauno kultūros gyvenime. Nuo 2017, kiekvienais metais trisdešimt penki 15-18 metų jaunuoliai Kauno iššūkyje lavina įgūdžius, reikalingus spręsti kultūrines problemas ir kurti naujas kultūrines patirtis. Šią programą įvykdę jaunuoliai geba kurti efektyvius projektus bei organizuoti ir prisijungti prie reikšmingų kultūrinių iniciatyvų. Nors Kauno iššūkio centrinė misija yra auginti galvas, kuriose auga KAUNAS, programoje užaugintos galvos savo patirtį pritaiko ir gerokai už miesto ribų!

  • Įgalinti jaunimą įsitraukti į Kauno ir Lietuvos kultūrinį gyvenimą

  • Skatinti unikalias ir aktualias jaunimo kultūrines iniciatyvas ir jų idėjų vystymą, realizavimą bei tarpusavio bendradarbiavimą

  • Sukurti pozityvesnį ir stipresnį jaunimo santykį su Kauno miestu ir prisidėti prie jo tobulinimo ir populiarinimo

  • Suteikti saugią terpę jaunimui bandyti, auginti komandą ir save

  • Ugdyti ir stiprinti kompetencijas, kaip darbas komandoje, projektų vystymas, lyderystė, viešasis kalbėjimas, laiko planavimas, finansinis raštingumas, kūrybiškumas, problemų sprendimas, partneriavimas su projektiniais partneriais, emocinis intelektas

  • Išugdyti jaunuosius kultūros, pilietinių ir socialinių sričių ekspertus

  • Suformuoti bei palaikyti stiprią KI alumni bendruomenę, įtvirtinančią KI programoje igytus įgūdžius ir susikūrusius projektus ir suteikiančią galimybę toliau vystyti kompetencijas, eksperimentuoti kitose kultūrinėse veiklose bei dalintis žiniomis, resursais ir mentoryste

  • Suteikti pridėtinę vertę jaunuoliams stojant į aukštąsias mokyklas ar ieškant darbo praktikos

  • Auginti institucijų bendradarbiavimą ir pasitikėjimą jaunais žmonėmis

  • Išauginti projektus, kurie ateityje taptų atskirais juridiniais vienetais ir monetizuotų savo veiklą

Iššūkius verčiame idėjomis...

...idėjas verčiame projektais!

Programos tikslai

Kas vyksta po sėkmingos atrankos į KI programą?

Programos trukmė - 6 mėnesiai. KI susitikimai vyksta kas antrą šeštadienį nuo ankstyvo spalio iki ankstyvo balandžio 11-14val. Laisvai suderinsi KI su mokykla ir užklasine veikla!


KI skatina imtis kultūrinės iniciatyvos per organizuotą projektinę veiklą. Šioje programoje būtent ir siekiame išugdyti tam reikalingas savybes ir išmokyti kaip sukurti sėkmingus kultūrinius projektus.

Programa padalinta į du etapus:

Pirmasis - mokymasis dirbti komandoje, spręsti įvairius kultūrinius iššūkius bei inicijuoti ir realizuoti idėjas. Dalyviai suskirstomi į septynių žmonių komandas, kuriose jie kuria bandomąjį projektą pagal jiems paskirtą iššūkį. Šio etapo metu mentoriai ir kviestiniai lektoriai veda paskaitas apie projektams aktualias temas - biudžetavimą, reklamą, idėjų generavimą, darbą komandoje ir panašiai. Naudodamiesi jų pagalba ir mentoryste, komandos nariai kartu mokosi naviguoti projekto kūrimo procesą.

Gruodžio pabaigoje vyksta šio etapo uždarymas - KI kalėdinis vakarėlis! Jame komandos pristato savo bandomuosius - pilotinius - projektus KI programos alumnams bei kitiems programos dalyviams ir pasidaro refleksiją. Po šios rimtosios dalies programos dalyviai kartu su alumnais atšvenčia pilotinių pristatymus su smagiais žaidimais, muzika, pokalbiais ir vienu kitu konkursu :)

Antrasis etapas prasideda sausio viduryje po kalėdinių atostogų. Šio etapo tikslas - sukurti realų projektą. Dalyviai suskirstomi į naujas komandas, kuriose jie lieka iki programos pabaigos ir su kuriomis jie kuria šį galutinį projektą. Šeštadieniniuose susitikimuose komandos besinaudodamos žiniomis ir įgūdžiais, įgytais praeitame etape, fokusuojasi į skirtingas projekto kūrimo dalis (tikslą ir idėją, įvaizdį, biudžetavimą ir panašiai). Tokiu būdu jie pamažu vysto visapusį projektą.

Kovo mėnesį komandos pradeda ruoštis KI programos finišui - sezono uždarymo renginiui, kuriame vyksta komandų sukurtų projektų pristatymai. Jis rengiamas ankstyvą balandį. Jame geriausiai pasirodžiusi komanda laimi galimybę įgyvendinti savo projektą - programa suteikia jiems reikalingus kontaktus, partnerystes, priemones ir mentorystę. Kitos komandos taip pat turi galimybę naudotis mentorių pagalba ir vystyti savo projektą!

Pabaiga...?

KI baigėsi - kas toliau?

Alumni klubas

Pasibaigus programai, tavo ryšys su Kauno iššūkiu anaiptol nenutrūksta! Visi norintys toliau tęsti projektinę veiklą ir KI kelionę prisijungia į KI alumni klubą. Tai yra bendruomenė, kurioje visų kartų KI dalyviai bendrauja, dirba, keičiasi informacija ir galimybėmis tarpusavyje. Būtent alumni klube daugelis dalyvių tęsia savo veiklą ar net sukuria naujus projektus, prisijungia prie esamų, prisideda prie naujo KI sezono kūrimo, Kylančio Kauno, Audros festivalio ir įvairių kitokių kultūrinių veiklų ir galimybių, kurios atsiveria klube.

Galimybės

KI atveria plačias galimybes. Programoje ir alumni klube sutikti žmonės ir sukurtos pažintys dažnai lydi į tolimesnius gyvenimo etapus - ar draugystėmis, ar bendra projektine veikla, ar bendradarbiavimu kituose karjeriniuose siekiuose. Išvystytos savybės ir gautos patirtys išugdo alumnus kaip individus ir neretai padeda jiems naviguoti darbo ir bendrakūrystės pasiūlymus.

Veiklą pratęsę projektai dažnai įgyja jaudinančias ir įdomias kolaboracijų galimybes. Įvairūs programoje susikūrę projektai yra bendradarbiavę arba net vis dar bendradarbiauja su Audros festivaliu, Kauno menininkų namais, Žilinsko galerija, Kultūra kavine, Kaunas Pilnas Kultūros žurnalu, individualiais menininkais ir kitomis kultūrinėmis erdvėmis/iniciatyvomis kaip P.A.R.A.K.A.S., Meno materija, Velnių muziejus, Galaunių namai ir t. t.

Kauno iššūkis yra durys jaunimui į kultūrą. Kultūrą Kaune, kultūrą Lietuvoje, pasaulyje, savyje, drauguose, bendruomenėje. Kauno iššūkis ne tik augina galvas, jis suteikia joms galimybę auginti ir kitas.

Šių metų Kauno Iššūkio sezonas jau startavo, tačiau lauksime tavęs kitais metais!